תיקון פגושים

לכל רכב יש פגוש קדמי ופגוש אחורי, ושני אלו יכולים להיהרס גם בעת היתקלות בעצם זר במהירות נמוכה יחסית. לכן, תיקון פגושים הוא פעולה נפוצה. את הפעולה הזו יש לבצע בעזרת מכשירים מקצועיים כמו אלו שחברתנו מספקת.

מהו פגוש לרכבים?

פגוש לרכב, או בשמו השני טמבון, הוא חלק שאותו אפשר למצוא בחזית של הרכב וגם בצד האחורי שלו. מדובר בחלק שהפך להיות בלתי נפרד בצי הרכבים.

הפגוש עשוי מתרכובת פלסטיק קשיחה שנועדה ליצור גמישות בעת תאונה שבה שני רכבים נתקעים זה בזה או כאשר הרכב נתקע בעצם זר אחר.

בעיית העמידות של הפגוש

המטרה של פגושים היא אם כן לספק מידה מסוימת של הגנה לחלקי הרכב האחוריים והקדמיים בעת תאונה, ונראה שאת הייעוד הזה שלהם הם מצליחים לספק, אם כי רק בתאונות שמתרחשות במהירות נמוכה יחסית; כאשר יש היתקלות בין שני רכבים או אם רכב נתקל בעצם זר אחר במהירות גבוהה, כמעט תמיד תהיה פגיעה גם באזור שהפגוש נועד להגן עליו.

אך בכל מקרה, כיוון שהפגוש הוא חלק בולט ברכב, מקדימה ומאחורה, יש לו גם השפעה על המראה החיצוני של הרכב. במידה והפגוש נהרס לאחר תאונה, מומלץ לתקן את הפגוש. מדובר בחלק שעשוי חומר זול ולכן עלות התיקון היא בהתאם. מכיוון שכך, תיקון פגושים היא פעולה נדרשת, והיא אף נפוצה מאוד כיום לאור הכמות הגדולה של תאונות המתרחשות על הכביש.

Headerbild תיקון פגושים

איך מתבצע התיקון?

תיקון פגושים מתבצע על ידי הלחמה שלהם. כיוון שמדובר בחלק שעשוי פלסטיק, אם יש עיקום כלשהו או אם הפגוש נשבר, צריך לבצע חימום ו/או הלחמה של החלק. כך למעשה מתבצע התיקון במוסכים. כדי לתקן את הפגוש שנפגע בעת תאונה, מפרקים אותו מהרכב כדי שאפשר יהיה לטפל בו באופן נקודתי וללא יצירת נזק כלשהו לרכב.

התיקון של פגוש שנהרס הוא בעל חשיבות רבה. כאשר מדובר בפגוש הקדמי או אחורי, תיקון שלו יכול לעזור להשיג אווירודינמיקה טובה יותר כיוון שאין פגמים שפוגעים בזרימת האוויר כאשר הוא בא במגע עם הפגוש.

חשיבות המכשירים הנכונים לביצוע התיקון

כל מוסך שמציע שירותי תיקון שכאלו יכול לבצע תיקון פגושים אך על מנת שהעבודה תתבצע בצורה הטובה ביותר, המוסכים צריכים את הכלים הטובים ביותר.

כיום יש כמה שמות מובילים בתחום שמייצרים מכשירים המיועדים להלחמה של פלסטיק, גם תרכובות פלסטיק קשיחות שמהן מורכבים פגושים. את הטובים ביותר, Flex ו Leister, אתם יכולים למצוא אצלנו בחברת מ.א.מ. בעזרת הכלים המקצועיים במאגר המוצרים שלנו, ניתן לתקן פגוש שנהרס בעקבות תאונה ואף לתקן פגמים אסתטיים שנגרמו בעקבות בלאי שלא מתאונה. אתם מוזמנים להסתכל במאגר המוצרים ולבחור את זה שמתאים לכם.

לחיצה למעבר למוצרים שלנו: