סוגי מכונות הלחמה ושיטות נפוצות בתחום

מכונות נפוצות בתעשייה

סוגי המכונות הקיימים בשימוש נפוץ ומהווים חלק חשוב מאוד מהתעשייה הם:

  1. תדר גבוה-מכונות הנמצאות בתדר גבוה ומתאימים למוצרי Pvc .היתרון של מכונות מסוג זה הוא הלחמה ברמה מאוד גבוהה תוך זמן יחסית קצר.
  2. ניילון-מכונות אילו מתאימות גם לאלומיניום מצופה, בועות ושיטת סרט נע. היתרונות הם ביצועים ברמה מאוד גבוהה ועלות נמוכה יחסית של המכונות בניגוד לשאר.
  3. אינדוקציה-זוהי השיטה הנפוצה שגופים ומפעלים משתמשים בה כיום. המכונות מספקות מחממים אינדוקטיביים לצורך ייבוש, סגירת מכסים וריתוך.

שיטות הלחמה נפוצות

הלחמת מוצרי פלסטיק

זוהי שיטה חדשנית שבה מצמידים שני משטחים פלסטיים בצמוד אחד לשני בצורה ולאחר מכן מתיכים אותם בעזרת חום. המטרה של שיטת זו היא ליצור בין שני המשטחים קשר מולקולרי. היתרון בנושא הלחמת פלסטיק היא חוזק הקשר החזק שנוצר.

 

 

לקריאה נוספת אודות שיטה זו לחץ כאן -> הלחמת פלסטיק בתעשייה

 

מכונת הלחמת פלסטיק

הלחמה בלייזר

בשיטה זו מחברים חומר שקוף ללייזר עם חומר בולע לייזר. הקרן של הלייזר מוקרנת דרך חומר העליון אל  תוך כל שטח  ההחלמה ושמה היא נספגת ומומרת לחום. כתוצאה מכך נוצר חיבור מולקולרי . השיטה מתאימה בעיקר לחומרים תרמו פלסטיים.

 

הלחמה אולטראסאונית

בשיטה זו מחברים חלקי פלסטיקה ללא שימוש בדבקים או ברגים. הגנרטור של המכשיר מייצר חשמל ועובר מספר תהליכים ובסוף מומר לוויברציה. בעקבות כך, הטמפרטורה של החומר עולה ונוצר מגע עם משטחי הפלסטיק. לאחר מכן, שני המשטחים של החלקים הפלסטיים מתחממים ונוצר חיבר מולקולרי. אחד היתרונות לשיטה זו היא חוזק הקשר שנוצר בין שני המשטחים . יתרון נוסף בשיטה זו  היא דחייה של אלמנטים מזהמים כגון: נוזל סיבים אבקות  ועוד. הדחייה נוצרת כתוצאה מהתדר הגבוה ומאפשרת חיבור מיטבי. כמו כן, בטכנולוגיה הזו מתאפשרת גמישות רבה והחדשנות היא ביכולת להתמודד עם מגוון חומרי גלם מורכבים ממספר רב של שכבות ועשויים משכבות תרמו פלסטיות כגון: ניירות וקרטונים. בנוסף לכך, תהליך השיטה הזה היא פשוטה יחסית ולא דורשת חימום או ניקוי.

 

לחיצה למעבר למוצרים שלנו: