האוויר של התעשייה

מפוח הינו כלי אשר מיועד לשימושים שונים, כאשר המשותף בהם הוא שאיבת אוויר ו/ או הזרמתו החוצה. ישנם סוגים רבים של מפוחים. לדוגמה, מפוח עמו נעבוד בגינה לא יהיה דומה למפוח תעשייתי שניתן לראות בתעלות אוורור במבני תעשיה שונים או על גבי גגות של מבנים שונים. זהו  כלי עזר חיוני אשר  מיועד לניקוי והחלפת האוויר בסביבות מתועשות – מפעלי תעשיה מסוגים שונים כמו למשל תעשיה שהיא כבדה וגם תעשיות קלות.

לא רק בתעשייה עושים בו שימוש, במטבחים רבים של  בתי עסק בתחום המזון  קיימים מפוחים שמסנן את האוויר אשר רווי ריחות לא נעימים. ומאפשר לעובדים לנשום לרווחה. מפוחים מותקנים גם במחסנים ומתקנים חקלאיים ועוזרים להוצאת אוויר חם בעבודות ריתוך והלחמה. בחירת מפוח מתאים תלויה במטרה שלכם. ישנם יתרונות רבים בהתקנת מפוח חם במקום שבו מתנהלת פעילות שקשורה בחום.

מה ההבדלים

ישנם שני סוגים עיקריים של מפוחים: מפוח ביתי ויש תעשייתי. אם מדובר במפוח תעשייתי יש לקחת בחשבון את עוצמת העבודה, גודל החדר ושעות העבודה. חשוב לבחור במפוח בעל מנוע חזק, לבדוק את אופן ההתקנה ועוד. עדיף לבחור מפוח בעל מנגנון שליטה מרחוק. המפוח הוא בעצם מתקן אשר מאפשר עבודה סדירה ורציפה מבלי לפגוע בבריאות העובדים.

חלוקה נוספת של מפוחים הינה – בעלי כניסה יחידה או בעלי כניסה כפולה. המפוח הצנטריפוגלי הוא מהשכיחים ביותר בעולם התעשייתי ובשוק הפרטי. פעולתו פשוטה ויעילה והיא מאפשרת יניקת אוויר מחלל כלשהו בעזרת הכוח הצנטריפוגלי ושאיבה שלו אל מחוץ למבנה. סוג זה של מפוחים נחשב לחזק וחסכוני ביותר וכאשר מתקינים אותו מראש בתוך תא אקוסטי מיוחד, ניתן להשתמש במפוח באופן שלא יהווה מטרד רעש בזמן פעולתו. מפוחים אלו משמשים גם בהתקנה מחוץ לבניין למטרת הסטת אוויר וגזים. מאידך, הם נמצאים בתוך מכשירים תעשייתיים שונים (למשל מכשירי ייבוש למיניהם).

מפוחים תעשייתיים Leister_Air-heater_LHS-91-SYSTEM

אין עשן בלי אש

מפוח לסילוק עשן מיועד לפינוי של עשן בעיקר במקרים של שרפות. בהתאמה הוא יהיה עמיד במיוחד בטמפרטורה גבוהה מהרגיל ולזמן ממושך (250 ו-400 מעלות למשך שעתיים). מפוח עשן הוא למעשה כורח המציאות, מכיוון שחשוב לשמור על בטיחות במפעל. הסכנה היא גדולה בעיקר מפני שלא תמיד קיים אוורור והעשן נכלא בתוך חלל סגור – ללא תחלופת חמצן טובה. אי לכך, התקבלה החלטה לחייב הוחלט לחייב את המגזר העסקי בהתקנת מפוחים אלו במבנה.

אצלנו במ.א.מ וינברג-הירש בע"מ תוכלו לקבל את כל המידע הדרוש על מפוח אוויר בגוונים שונים. אנו עוסקים כבר שנים ארוכות בתחום ונשמח לעזור לכם לרכוש את המוצרים האיכותיים ביותר. החברה עוסקת גם במכירה של כלי עבודה ואספקה טכנית למפעלים שונים. מומלץ לפנות אלינו ולקבל מידע נוסף בנושא כלי עבודה איכותיים. יש לנו ניסיון רב בענף ומכך נובעת המקצועיות והשירותיות שמציע הצוות.

 

לחיצה למעבר למוצרים שלנו: